Zpátky na hřišti! O prvním hracím víkendu s Veronikou Lučanskou

Ženské áčko o víkendu (13. – 14. 6. 2020) odehrálo své první zápasy po koronavirové pauze. O tom, jak to probíhalo, se dozvíte od tahouna týmu Veroniky Lučanské.

 

Těšila ses na sezónu?

Moc. Na sezónu se každý rok těším hlavně kvůli týmu. Pevné jádro „starších“ hráček je moje druhá rodina, a proto se pokaždé těším, až se uvidíme a probereme co se děje nového a starého. Kromě toho se tedy samozřejmě těším i na samotnou hru, pouze trénovat prostě není ono.

 

Jak probíhal víkend? Kde jste hráli, jaké jsou výsledky?

Tento víkend jsme měli hrát na Krči a v Trutnově. Bohužel v sobotu se přes areál přehnaly přívalové deště a zatopily v podstatě celé vnitřní pole. Tyto zápasy tak byly odloženy. V neděli naopak vysvitlo slunko a odehráli jsme oba zápasy proti domácímu Trutnovu. Bylo to těžké i kvůli fanouškům, kteří zarytě fandili domácímu týmu. Na druhou stranu bylo skvělé, kolik lidí se přišlo podívat, to se v Praze moc často nevidí. Myslím, že jsme holky dost potrápily, v poli jsme byly téměř bezchybné a na pálce jsme dost tlačily. Na hity to byly velmi vyrovnané zápasy.

© Jindřich Weiss

 

Patříš mezi nejzkušenější hráčky týmu. Máte tam letos i pár holek, které tento víkend poprvé nastoupily v extralize žen. Jak se s tím nováčci poprali?

Nových holek máme celkem 7. Kristýnku Malou za nováčka nepočítám (ta je ostřílená až moc a navíc s námi hrála už několikrát), Kačku Svobodovou taky ne (ta je s námi od loňska a má zkušenosti z Ameriky). Dvě mladé posily ze Storms zatím nebyly na lize, ale v přípravných zápasech si vyzkoušely, jak to cca bude vypadat (Lucie Merxbauerová, Týna Žilinová). Posily z Brna zatím vypadají nervózně, ale na herních výkonech to není poznat. Jen nám trochu vázne komunikace, ale to se poddá (Kačka Hřibová, Péťa Kubínová a Libi Vystrčilová). Míša Otáhalová z Joudrs skvěle doplnila nadhazovací baterii a Áďa Longinová ze Spectra zase posílí vnitřní pole a zvýší spotřebu bonbónů. Musím říct, že tým je dost odlišný od toho loňského, ale mám z něj vážně dobrý pocit.

 

V jednom ze svých startů proti Trutnovu si odpálila ránu až na plot, díky které si oběhla všechny 4 mety. Cítíš, že máš dobrou formu? Jak probíhala vaše příprava během karantény?

© Jindřich Weiss

Softball is a game of failure. A proto se raduji z každého dobrého kontaktu, i když skončí polařce v rukavici a z každého chyceného míče v poli. Forma neforma, natrénováno máme všechny. Během karantény byl trénink individuální spíš v rámci kondice a silové přípravy. Vojta nezklamal a vzdělával nás i po internetu hravými kvízy.

 

V čem jsou vaše silné stránky a naopak, na čem je ještě potřeba pracovat?

Naší silnou stránkou je podle mě dobrá připravenost na soupeře. Ze zápisů víme, kam kdo pálí, kdo co háže a snažíme se dělat dostatek adjustments podle vývoje zápasu. Zatím máme silný útok a precizní obranu. Zabrat potřebují naše nadhazovačky, které teď myslely hlavně na maturity. 

 

 Po prvním hracím víkendu to vypadá, že není jasný favorit. Jaký na to máš názor?

Skoro nikdy není jasný favorit. Softball je hra plná zvratů a emocí. My letos rozhodně budeme chtít bojovat o vrchní místa v tabulce a možná, že to i cinkne. Já tomu věřím.

 

Kdy vás čekají další zápasy? Proti komu a kde budou?

Další zápasy budou o víkendu 27.- 28. 6. proti Ledenicím a Sabatu. Obojí se hraje na Spectru. Tímto Vás všechny zvu: doražte zafandit v sobotu 16:30 a 18:30, v neděli 16:00 a 18:00. Bude to nevídaná podívaná…ostatně jako vždy 😀

© Josefína Báčová

 

 

 

 

Autor: Denisa Pineckerová

Spolupracovala: Aneta Walterová

Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram